Kan Grubu Test Hizmeti

Sağlık kurumumuz bünyesinde verilen hizmetler arasında “Kan Grubu Testi” hizmeti de vermekteyiz. Kan grubunuzu biliyor olmanız sizin için çok önemlidir. Acil durumlarda zaman kazanmak için Kan grubunuzu bilmenizde yarar vardır. Kan grubunuzu öğrenmek ve konu ile daha fazla bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kan Grubu Testi Nasıl Yapılır

1- İlk kan silinir daha sonra çıkan üç damla kan lam üzerine ayrı ayrı damlatılır

2- Birinci damla kana Anti-A serumu, ikinci damla kana Anti-B serumu, üçüncü damla kana anti-D serumu damlatılarak test serumları ile kanın karışmasını sağlamak amacıyla lam üç dakika kadar yatay vaziyette sallanır

3- Alyuvarların aglutine (çökelme) olup olmadığına bakılır

4- Anti-A test serumunda çökelme varsa kan A grubu Anti-B test serumunda çökelme varsa kan B grubu Her iki test serumunda çökelme varsa kan AB grubu Her iki test serumunda çökelme yoksa kan O grubudur.

Özel Can Sağlık Hizmetleri

Sağlık sektöründe uzman, güler yüzlü çalışanlarla hizmet vermekteyiz. Sizlere verdiğimiz hizmetlerin arasında kan grubu belirleme işlemi de vardır. Şunu bilmelisiniz ki kan grubunuzun doğru tespiti çok önemlidir. Yaşamınızda kan grubu bilginize acil ihtiyaç duyabilirsiniz. Böyle bir durumda yanlış bilgiler size çok pahalıya patlayabilir. Bizler merkezimizde böyle bir durumla karşılaşmayın diye son derece dikkatli ve özenli çalışıyoruz. Kan grubu konusu hakkında bilmek istediğiniz başka konular varsa bizlere iletişim sayfamız üzerinden ulaşarak bilgi alabilirsiniz.


logo

Can sağlık hizmetleri 21 yıllık büyük bir tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Her geçen gün kendini yenileyen, geliştiren bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Evde sağlık hizmeti kapsamında sunduğumuz imkanlar ile de bizi tercih eden hastalarımızın takdirini almış durumdayız

Son Haberler

Instagram

© Copyright 2023. Can Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Final Bilişim

Tıkla Ara...