İlginizi çekebilecek yazılar

CAN SAĞLIK BLOG YAZILARI

sağlıklı-yaşam-nasıl-olur.jpg
19/Tem/2019

Sağlıklı olmak, insan mutluluğunun öncelik taşıyan bir ögesidir. Sağlık genellikle kendiliğinden var olan bir durum olarak algılanır. Oysa sağlıklı olma uğrunda çaba gösterilmesi gerekir. Hatta bugünkü bilgilerimiz bize bu uğraşın daha doğum öncesi dönemde başlaması gerektiğini göstermektedir. Doğal olarak bu aşamada yapılması gerekenler, anne ve babalara düşmektedir. Olaya nesillerin sağlığı olarak bakıldığında, sağlığın ve sağlıksızlığın nesiller boyunca aktarılabileceği görülür. Anne ve babalar genetik özelliklerinin yani sıra kendi sağlıklarına gösterdikleri özenle bebeklerine sağlık aktarabileceklerini bilmelidirler.


saülıklı-beslenme.jpg
19/Tem/2019

Sağlıklı beslenebilmek ve sağlıklı yaşayabilmek için 10 altın öğüt

  1. Beslenmenizden zevk alın.
  2. Beslenmenizde çeşitliliğe özen gösterin.
  3. Beslenmenizde tam tahıllara yeterince yer verin.
  4. Bol miktarda sebze ve meyve yiyin.
  5. Yağ tüketimini azaltın.
  6. Şeker ve şekerli besinleri çok sık tüketmeyin.
  7. Daha az tuz tüketin.
  8. Bol su için.
  9. Hareketli olun, sağlıklı vücut ağırlığınızı koruyun.
  10. Düzenli beslenin, kahvaltıyı ihmal etmeyin.

evde-sağlık.jpg
19/Tem/2019

Evde Bakım Hizmetleri ve Evde Sağlık Nedir, Evde Bakım Maaşı Nasıl Alınır?

Evde uygulanabilir sağlık hizmetlerinden olan evde bakım birçok insanın hayatını değiştiriyor.

Evde bakım ve Evde Sağlık, özel kuruluşlar tarafından olduğu kadar belediyeler tarafından da verilen bir hizmettir. Hizmetin varlığı, detayları veya ücretleri henüz diğer sağlık hizmetleri kadar bilinmiyor ancak her geçen gün evde bakıma ihtiyacı olan kitlenin sayısı artmakta ve buna bağlı merak ve bilinçlenme yükselmektedir. Yaşlanmayla birlikte artan kronik hastalıklar, sürekli çoğalan kanser vakaları, sekiz milyon bedensel engelliye her yıl katılan yüz elli bin bin engelli, Türkiye’de evde sağlık hizmetlerini önemli bir noktaya getirdi.


logo

Can sağlık hizmetleri 21 yıllık büyük bir tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Her geçen gün kendini yenileyen, geliştiren bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Evde sağlık hizmeti kapsamında sunduğumuz imkanlar ile de bizi tercih eden hastalarımızın takdirini almış durumdayız

Son Haberler

Instagram

© Copyright 2023. Can Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Final Bilişim

Tıkla Ara...