Sonda Nedir Niçin Kullanılır

Üriner katater (idrar sondası) idrar kesesinde olan idrarın dışarıya çıkarmak amacıyla idrar yapılan delikten takılarak idrar kesesine kadar ilerletilen, steril lastik bir tüptür. İdrar kauçuk borudan çıktıktan sonra, idrar torbası adı verilen özel bir torbada toplanmış olur.

İdrar sondasının temel amacı idrar kesesinde biriken idrarın dışarı atılımını sağlamaktır. İdrar sondası uygulanması genellikle oldukça basit ve hafif ağrılı bir girişimdir. Genel anesteziye gereksinim yoktur ve hastanın rahatı açısından lokal bir anestezi uygulanabilir.

Sonda Takma ve Çıkartma?

Sonda takma ve çıkartma hastaya ilk defa uygulanacaksa ya da sonda takılmayı gerektirecek acil bir durum meydana gelmişse mutlaka bir sağlık çalışanından destek alınmalıdır. Hasta zaman içinde kendi sondasını takıp çıkartacak bilgiye sahip olabilirse artık sadece acil durumlarda bir uzamandan yardım alır, onun dışında kendisi günlük yaşamını devam ettirecek kadar işlem yapabilir.

Ağır yaralanmalar ve yatak hastalarına sonda gerekli olabilir böyle durumlarla karşılaşıldığında uzman sağlık çalışanları ile iletişim kurarak destek alabilirsiniz.

Özel Can Sağlık Hizmetleri

Özel Can Sağlık Hizmetleri olarak sonda takma çıkartma hizmetlerini itina ile sunmaktayız. Yatağa bağımlı olan hastalara, engellilere, yaşlılara ve sonda takılması gereken tüm hastalara hizmet vermekteyiz. Evinizde ya da kliniğimizde nerde isterseniz sonda takma çıkartma hizmetini bizden talep edebilirsiniz.

Özel Can Sağlık Hizmetleri hastalarına her zaman en iyi hizmeti vermenin haklı gururunu yaşamaktadır. Önce insan sağlığı anlayışı bizim değişmeyen ilkemizdir. Sizler de güvenilir bir merkezden hizmet almak isterseniz hemen bizi arayabilirsiniz.


logo

Can sağlık hizmetleri 21 yıllık büyük bir tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Her geçen gün kendini yenileyen, geliştiren bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Evde sağlık hizmeti kapsamında sunduğumuz imkanlar ile de bizi tercih eden hastalarımızın takdirini almış durumdayız

Son Haberler

Instagram

© Copyright 2023. Can Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Final Bilişim

Tıkla Ara...