Kulak Delme

Özel Can Sağlık Hizmetleri olarak; Kulak delme hizmeti vermekteyiz. Kulak delme işlemi çok dikkat edilmesi gereken bir işlemdir. Bu işlem her ne kadar basit görünse de Steril bir ortamda yapılmazsa gerçekten ciddi olabilecek sonuçlar ortaya çıkabilir. Bu durumun farkında olduğumuz için biz kulak delme konusunda çok hassas davranmaktayız. İster evinizde isterseniz de sağlık merkezimizde kulak delme işleminizi gerçekleştirebiliriz. Kulak delme ile alakalı tüm merak ettiklerinizi bize ulaşarak öğrenebilirsiniz.

Delme İşlemi Sonrası Bakım Tavsiyeleri

Doğru bakım güzel ve sağlıklı kulaklar için gereklidir. Yeni delme işlemi yaptırmış olduğunuz küpelerden doğru bakım yaptığınız zaman daha çok zevk alacaksınız. Uygun düzenli bakım yeni küpe memnuniyetinizi artıracaktır. İstatistiklere göre Enfeksiyonların oluşma nedeni yanlış veya eksik tedavi sonrası ortaya çıkar.

Bu kullanma kılavuzu, düzgün şekilde tedavi ve Komplikasyonları önlemek içindir. Sadece temiz ellerle kulaklarınıza ve küpenize dokunun. Kulak memesi deliğini her iki taraftan temizleyin ve bunu günde en az iki kez yapın. Studex Kulak Bakımı solüsyon veya jelini kullanın. Küpenizi sağa ve sola 180 derece (yarım hız) iki veya üç kez çevirin. Bu temizleme sürecinde kulağınızı kuru tutmaya çalışın.

Nelerden Kaçınmalısınız?

Gerekli olmadıkça kulağınıza ve küpelerinize dokunmayın. Küpelerinizi çıkarmayın. Küpe klipsinizi kulak memesini sıkacak şekilde öne doğru itmeyin. Klps sürekli hava alacak şekilde konumunu korumalıdır. Bu iyileşme sürecini kısaltır. Kulak delme küpelerimizde klipsin yerini belirleyen bölüm mevcuttur.

İyileşme Sürecinin Hızlanması İçin Neler Yapabilirsiniz?

Küpelerinizi en az 6 hafta takılı bırakın. Şayet kıkırdak küpesi ise 12 hafta kalmalıdır. Bu süre sonrasında istediğiniz ağı olmayan küpeleri kullanabilirsiniz.

5 ay boyunca ( Kıkırdak bölgesi 12 ay) kısa arkalı küpeler kullanınız. Kanca tasarımlı küpeleri tercih etmeyiniz. Küpe materyalleri hipoalerjenik cerrahi çelik, titanyum veya altın olmalıdır. Studex Sensitive ve Studex Select ürün grupları bunun için tasarlanmıştır. Kıkırdak bölgesi için barbells tasarımları tavsiye ederiz.

Saç spreyi, şampuan ve sabunla teması oldukça dikkatli şekilde yapın ve bol su ile durulayın. Studex solüsyon veya jeli yıkama işleminden sonra kullanın.

Az miktarda şişme veya kırmızılık delme işleminden sonra oluşabilir. Bu normal bir süreçtir ve 48 saat içerisinde geçecektir. Şayet beklenmeyen bir şekilde acı ve kızarıklık devam ediyorsa lütfen en yakın sağlık kuruluşuna veya hekiminize danışın.

Kıkırdak Bölgesi İçin Özel Tavsiyeler

Kulağın kıkırdak bölgesi doğal yapısından dolayı delme işlemi sonrası iyileşme sürecinde biraz daha dikkat gerektirir. Kulak memesine göre kıkırdak bölgesi daha geç iyileşir ( 3 Ay).

Kıkırdak bölgesinde delme işleminde şişme ve kızarıklık çok daha çabuk oluşu ve bu normaldir. Bu 48 saatlik süreç içerisinde geçecektir. Şayet beklenmeyen bir şekilde acı ve kızarıklık devam ediyorsa lütfen en yakın sağlık kuruluşuna veya hekiminize danışın.

ÖNEMLİ: Kıkırdak bölgesinde oluşabilecek Komplikasyonları lütfen hafife almayın. Bu kıkırdak bölgenizde kalıcı yaraya neden olabilir. Doktorunuza veya sağlık kurumlarının tedavilerini lütfen tam olarak uygulayın.

Can Sağlık Hizmetleri

Sizlere mümkün olan her konuda yardımcı olmaya çalıştığımız gibi kulak delme konusunda da uzman sağlık çalışanlarımız ile sizlere hizmet veriyoruz. Kulak delme ve diğer sağlık problemleriniz hakkında bizi arayarak daha fazla bilgi alabilirsiniz.


logo

Can sağlık hizmetleri 21 yıllık büyük bir tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Her geçen gün kendini yenileyen, geliştiren bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Evde sağlık hizmeti kapsamında sunduğumuz imkanlar ile de bizi tercih eden hastalarımızın takdirini almış durumdayız

Son Haberler

Instagram

© Copyright 2023. Can Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Final Bilişim

Tıkla Ara...