Tırnak Çekimi

Tırnak batması insan yaşamını olumsuz etkileyen sağlık sorunlarından biridir. Eğer hayatınızda bir defada olsa tırnak batması yaşadıysanız bunun nasıl sıkıntılı durum olduğunu çok iyi bilirsiniz. Tırnak batması kısa sürede tedavi edilmez ise yaşam kalitenize tahmin edemeyeceğiniz kadar düşürür.

Özellikle sıcak havalarda ayakkabı giymek işkence olur. Hele bir de iltihaplanırsa işte o zaman her şey kalır, hemen antibiyotik, pansuman gibi işlemler yapılmalıdır. Batık tırnak en çok ayak başparmaklarında olur, genellikle ayakların büyüdüğü çağlarda ortaya çıkar ve tekrarlayan hecmeler şeklinde seyreder. Ayakların çok terlemesi nedeniyle iltihaplanmaya yatkınlığı vardır. Batık bölgesi şişer ve kızarır. Tedavi edilmezse Enfeksiyon ilerleyip kemiğe kadar bile gidebilir ve kalıcı sakatlığa dahi yol açabilir.

Tırnak Çekimi Çözüm mü?

Batık tırnakların tedavisinde tırnak çekimi geçici olarak batmayı durdurur, ancak hem zamanla tırnak uzadığında batma tekrar ortaya çıkar, hem de bu süre içerisinde tırnağı olmayan bir ayak parmağı çok hassas olduğundan kişiyi sürekli olarak rahatsız edebilir. Ayak başparmağında tırnak olmaması ayakkabı giymeyi çok zorlaştırır ve küçük çarpmalarda bile çok acı verir.

Kesin Çözüm

Tırnak batmasının kesin ve kalıcı tedavisi 10 dakikada yapılan küçük bir müdahale ile sağlanmaktadır. Lokal anestezi ile kolayca yapılabilen bu işlemde tırnağın batan küçük parçası, yatağı ile beraber ince bir şerit halinde çıkarılır. Tırnağın batan kenarındaki yatağı daraltıldığı için bir daha kesinlikle batma olmaz. Ayrıca tırnak da yerinde durur. Yani tırnağınız alınmaz. Buda güzel bir haber.

Sadece 10 dakikada bir diş müdahalesinden daha kolay bir yöntemdir, en güzeli de sadece 1 kez yapılmasıdır, yani diş tedavileri gibi defalarca müdahale gerekmez. Bu işlem tamamen Steril şartlarda ve emniyetle uzman doktorlarımız tarafından yapılır.

Ne Zaman Yapılabilir?

Bu işlem her zaman yapılabilir. Ancak parmakta aktif Enfeksiyon varsa antibiyotik tedavisi ile Enfeksiyon geçirilir ve kısa bir bekleme süresinden sonra rahatça yapılabilir. Sonrasında açık terlik giyme olduğu düşünülürse yaz ayları bu işlem için son derece uygundur.

Özel Can Sağlık Hizmetleri

Can sağlık hizmetleri tüm diğer sağlık sorunlarında olduğu gibi tırnak batması gibi rahatsızlıklarda da gerekli işlemleri sağlayabilecek deneyimli sağlık çalışanlarını bünyesinde bulundurmaktadır. 10 dakika gibi kısa bir sürede tırnak batması sorunundan tamamen kurtulmak mümkündür. Yaşam kalitenizden ödün vermemek için daha fazla ertelemeden bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Daha fazla bilgi almak isterseniz bizimle iletişim kurabilirsiniz.


logo

Can sağlık hizmetleri 21 yıllık büyük bir tecrübe ile sizlere hizmet vermektedir. Her geçen gün kendini yenileyen, geliştiren bir anlayışla yolumuza devam ediyoruz. Evde sağlık hizmeti kapsamında sunduğumuz imkanlar ile de bizi tercih eden hastalarımızın takdirini almış durumdayız

Son Haberler

Instagram

© Copyright 2023. Can Sağlık Hizmetleri. Tüm Hakları Saklıdır. Tasarım: Final Bilişim

Tıkla Ara...